Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

osmanke

Vip Premium Üye
Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz ( K. Atatürk ). 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

rselturk

Kayıtlı Üye
Ulusal Bayramlarımızdan bir görkemli günü daha kutlarken Büyük Önderin 5 Şubat-1933 yılında vasiyet niteliğindeki sözlerini anımsatmak gereği duydum...

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, "demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek"

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Mustafa Kemal Atatürk
Bursa, 5 Şubat 1933

rselturk

Kayıtlı Üye
Forum dostlarıma merhaba!.."Yazlığa taşındım."Bunun açılımı şudur:Tadilat mevsimi gelmiştir,başını bile kaşıyacak zamanın yoktur.Sizlerden uzak kaldıysam ve gündemin gerisindeysem sadece bu nedenledir.Hepinize özür borçluyum..
Ulusal direnişin 100.yılında bugüne dek tanık olmadığımız olaylar yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz: Her Ulusal Bayramlarda ve Atatürk'ü anma günlerinde bir maazeret göstererek resmi törenlerin dışında kalmaya özen gösteren devlet ricali,bu yıl birden Atatürkçü kesiliverdi.İktidarıyla muhalefetiyle direnişin başladığı yerde "birliktelik" pozu verdiler..Umarım ve dilerim ki,takiyecilik sona ermiş olsun.
Ama "Türk İstiklal Savaşını kastederek",bu savaşı Mustafa Kemal yerine Yunanlıların kazanmasını tercih ederdim diyen sözde tarihçi bir yazar bozuntusunun vefatında, tabutu üstüne Türkbayrağı örtülmesini doğrusu çok yadırgadım..Düşmanı olduğu bir bağımsızlık savaşına ve Türkiye Cumhururiyetine sagısızlığını açıkça beyan eden böyle birine ancak Yunan Bayrağı yakışırdı.. Bağımsızlık Savaşının 100.yılına uygun düşmedi...
Evet her olumsuzluğa karşın Türk Gençliğine olan inancımı asla yitirmedim.Onların "Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramını" en içten duygularımla kutlar,gelecek günlerinin aydınlık ve başarılı olmasını dilerim..

osmanke

Vip Premium Üye
Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz ( K. Atatürk ). 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
1589844286526.png

rselturk

Kayıtlı Üye
Büyük bir salgın bizleri evde kalmaya zorlasa da yurt sevdamız,özgürlükçü karakterimiz,insan haklarına saygılı, evrensel bir hukuk düzeni içinde çağdaşlaşma ülkümüz,Atatürk'e olan içten bağlılığımız bugün Samsundan yurdun dört bir yanına kanat çırpmaya devam edecektir...

Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı Tüm Halkımıza Kutlu Olsun!..

Anadolunun tekrar Türk Yurdu olarak tescil edilmesine,çağdaş bir yönetim biçimine dönüştürülmesine yaşamını adayan başta büyük Atatürkümüz olmak üzere onun silah arkadaşları ve ülküdaşlarına şükran duygularımı ve rahmet dileklerimi sunuyorum...

simsek59

Kayıtlı Üye
19Mayıs'ta başta Gazi Mustafa Kemal ve aziz silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın kurtuluşu için mücadele eden gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.