Güncel NeoBoot-Multiboot ve Türevleri

memoli55

Kayıtlı Üye
Üstad ağ işini hallettim. Ancak Uploada yükleyeceğim imajı ekliyorum. İnstall İmage dediğimde şu hatayı alıyorum. Başınıza geldimi böyle bir şey. İmage Egami10.0 r 22
EGAMIBoot will install the new image.

Please: DO NOT reboot your STB and turn off the power.

The new image will be installed and auto booted in few minutes.

'

next commands:

python /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/EGAMIBoot/ex_init.py openatv-6.4-eldib openatv-6.4-eldib False False True True

--------------------------------------------------

outputs ...

İşleyiş Durumu:

EGAMIBoot will install the new image.

Please: DO NOT reboot your STB and turn off the power.

The new image will be installed and auto booted in few minutes.

python: can't open file '/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/EGAMIBoot/ex_init.py': [Errno 2] No such file or directory

Uygulama bitti!!

rselturk

Administrator
Yeni bir Çoklu Önyükleme Çalışması

Cİhaz Vu+Uno 4K
Flash Imaje: Egami-10.1-R18 (python3)
Dep.Aygıtı: SanDisk 16 GB 3.0 Ultra (media/hdd)
Kullanılan Disk Kapasitesi: % 81
Kullanılabilir Disk Kapasitesi: 2885 MB (Yeni imaje yüklenmiyor)
Yüklenen Imajeler:

01- Area Delta Sat-10.2-r7 Uno 4K
02- Cobralibero-8.2 Uno 4K
03- NonSoloSat-27 Uno 4K
04- Op.BlackHole-4.4.023 Uno 4K
05- Op.Atv-6.4 Uno 4K
06- Op.Droid-7.0 Uno 4K
07- Op.Eight-6.8 sf4008 4K
08- Op.Esi-9.0 Uno 4K
09- Op.HDF- 6.4 sf4008 4K
10- Op.Pli-7.3 Uno 4K
11- Op.Pli-8.2 Uno 4K
12- Op.Spa-7.5.005 Uno 4K
13- Op.Spa-8.0.001 Uno 4K
14- Op.TR-9.3 Uno 4K
15- Op.Vision-12.1-r458 Uno 4K
16- Op.Vix- 6.2.009 Uno 4K
17- PKTeam-7.1 Uno 4K
18- PurE2-6.5 Uno 4K
19- SatDreamGr-8 Uno 4K
20- VTI-15.0.0 Uno 4K

Yüklemeye Dair Notlar:
- Kurulan Imajelerin Çalışması sorunsuz.
-Op.Atv-7.0 ve 7.1 versionları kurulmadı. Cihaz yüklemeyi kabul etmedi.
-BlackHole-3.1.0 imaje ve
-Op.BlackHole-5.1.xx versionu,
-Op.Vision-12.2 -r471 versionu kurulamadı.Cihaz yüklemeyi kabul etmedi.
-Vuplus harici yazılımlarından sadece sf 4008 cihaza ait 2 adet yazılımın kurulması mümkün oldu.Diğer harici imaje yüklemesini kabul etmedi.
- Imaje yüklemek için yeterli alan olmasına karşın cihaza ait yeni imaje kurulmasına olanak vermedi.
Not.Yukarıda sıralanan olumsuzluklar benim cihazdan kaynaklanıyor olabilir.Bu sizlerin moralini bozmasın.Zira benim cihaz marketlerdeki ucuz alış-veriş kuyruğunu "Varlık Kuyruğu" diye niteleyen siyasetçi istikrarsızlığına sahip.Ben bu tür sorunları sık yaşayan biriyim.
Bu tür konulara ilgi duyan dostların bilgisine sunulur.Sağlıklı günlerde,yararlı paylaşımlarda bulunmak dileğimle..

Son düzenleme:

memoli55

Kayıtlı Üye
merhaba rselturk dostum;
sonunda multiboot işini çözdüm. an itibariyle egami 10.1 r7 üzerine yaklaşık 20 adet image yükledim ve sorunsuz çalışmakta. verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Benim Cihazım vuduo4k Se . Şimdiise ben başka cihaza ait yazılımları nasıl yükleyenilirim.(mesela unu4k ya ait Yazılımı) multiboot üzerinden. biraz bilgi verebilirmisiniz. Çünkü zip'i açtığımızda onun içinde cihaza ait klasör var. ( vuuno4k se gibi) .bunun ismini falan mı değiştireceğiz.

rselturk

Administrator
merhaba rselturk dostum;
sonunda multiboot işini çözdüm. an itibariyle egami 10.1 r7 üzerine yaklaşık 20 adet image yükledim ve sorunsuz çalışmakta. verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Benim Cihazım vuduo4k Se . Şimdiise ben başka cihaza ait yazılımları nasıl yükleyenilirim.(mesela unu4k ya ait Yazılımı) multiboot üzerinden. biraz bilgi verebilirmisiniz. Çünkü zip'i açtığımızda onun içinde cihaza ait klasör var. ( vuuno4k se gibi) .bunun ismini falan mı değiştireceğiz.
Öncelikle bu gayretiniz ve başarınız için kutlarım...Vuplus cihazlara ait dosya dizinini içeren klasör hepsinde aynı: vuplus Bunda herhangi bir değişikliğe gerek yok.Söz konusu değişim farklı cihazlara ait imajeler için geçerlidir. Bazı cihazların imajelerinde dosya dizinleri içerisinde "force.update" dosyası ya hiç olmuyor ya da "noforce" adında oluyor.
-Bu dosya hiç yoksa Vu+ cihazlara ait bir imajeden bu dosyayı masa üzerine kopyalayıp gerekli olduğunda kullanıma hazır hale getirmek.
- Dosya var,ama
noforce şeklindeyse,üzerine gelip sağ tık yapıyoruz ve yeniden adlandırıyoruz.Kısaca force.update olarak düzenleyip kaydediyoruz..
Not: Bu arada Egami-10.1 version çevrimiçi güncellersen > 10.1-R18 olur bilginiz olsun. Kolaylıklar dilerim dost...

memoli55

Kayıtlı Üye
ilginize teşekkür ederim üstad;
öncelikle egami 10.1 versionu kullanmaktayım ve birkaç kez denememde update yaptığımda egaminin çöktüğünü ve üst versiyonlarda sıkıntı yaşadım. bu nedenle 10.1 r7 de güncellemeleri kapattım sorun çözüldü. Fakat benim cihazım vuduo4k se. ben multiboot üzerine vuzero4k ya ait yazılım yüklemek istiyorum. Bildiğiniz üzere vuplus klasörü altında bir klasör daha var. cihaz hangi modelse ona ait klasör var. mesela vuzero4k diye.
bu şekilde zipli dosyadan yüklemeye çalışıyorum. yüklenmiyo. vuzero4k klasörünü vuduo4kse yapıyorum iyine yükleyemedim.sizce ne yapmalıyım. teşekkürler.

rselturk

Administrator
ilginize teşekkür ederim üstad;
öncelikle egami 10.1 versionu kullanmaktayım ve birkaç kez denememde update yaptığımda egaminin çöktüğünü ve üst versiyonlarda sıkıntı yaşadım. bu nedenle 10.1 r7 de güncellemeleri kapattım sorun çözüldü. Fakat benim cihazım vuduo4k se. ben multiboot üzerine vuzero4k ya ait yazılım yüklemek istiyorum. Bildiğiniz üzere vuplus klasörü altında bir klasör daha var. cihaz hangi modelse ona ait klasör var. mesela vuzero4k diye.
bu şekilde zipli dosyadan yüklemeye çalışıyorum. yüklenmiyo. vuzero4k klasörünü vuduo4kse yapıyorum iyine yükleyemedim.sizce ne yapmalıyım. teşekkürler.
Kendi cihazına ait bir imajeyi nasıl yüklüyorsan yine öyle yapacaksın: Asıl önemli olan Vuplus kalasörünü "zip" lemek.Klasör içindeki dosya dizinlerine müdahale etme!..
Örneğin:Octagon sf 4008 4K cihaza ait >
Openeight-6.8 imajeyi açtığımızda görünüm şöyle:
sf4008
  • imageversion
  • kernel.bin

- noforce
  • patition.update
  • rootfs.tar.bz2
  • update.bin

Bu dosya dizini içerisinde sadece ve sadece "noforce" üzerine "tık" layıp yeniden adlandır,diyerek "force.update" şeklinde düzenleyip kaydediyoruz.Sonra da sf4008 klasörünü zip liyoruz. Hepsi bu kadar.
Zero4K dosya dizini ile Duo 4KSE dosya dizinin farklı olduğunu düşünemiyorum.Diğer ayrıntılara takılma..
Kolaylıklar dilerim...

memoli55

Kayıtlı Üye
Ustam çok teşekkkür ederm. Harfiyyen dediklerinizi uyguluyorum. Resimdeki hatayı alıyorum.

Ekli dosyalar

• 38050065-5933-409d-b488-def7f279a933 (1).jpg
    38050065-5933-409d-b488-def7f279a933 (1).jpg
    983.4 KB · Görüntüleme: 2

Personalize

Üst Alt