Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel NeoBoot

rselturk

Kayıtlı Üye
Deneme 3

Bu son denemeyi de Uno 4K flashında OpenPli-7.1 üzerinde yaptım.Yani dostlar NeoBootun altyapısı buydu.VTi-14.0.3-@mika dostun backupunu bu imaje üzerinde denedim.Sonuç; Olumlu...OpenPli üzerine yapılandırılan NeoBoot kurulumunda Vti imaje de diğer imajeler gibi hiç sorun olmadan çalıştı.İki kez flashtaki imajeye dönüş yapıp kontrol ettim bir sorun çıkmadı..Bu olayın iyi yönü..

Ancak Zgemma H7s-Sat Lodge/ Non Solo Sat imajelerin kurulumu olmadı.Oysa Openspa ve PKTeam imajeler üzerine kurulu NeoBootta bu imajelerin kurulumu sorunsuzdu..Bu durum bende Openpli üzeri NeoBoot kurulumunun sadece Vuplus cihazlara özgü olduğu kanısı uyandırdı..

Denemeyi bu kez Sandisk-32 GB 3.0 flashbellek üzeri yapmıştım.Bunun olumsuz etkisi oldu mu,bunu da bilmiyorum.Şimdilik bu kadar.Umarım sizin kafanızdaki "acaba"lar da yanıtını bulmuştur.Saygılarımla...

rselturk

Kayıtlı Üye
Yönetimden özür dileyerek bu bilgiyi burada paylaşıyorum:Zira bu cihazın bölümü yok.Ama çokluboot kullanıcısı dost ta çok. Uygun görülmediğinde silebilirsiniz veya taşıyabilirsiniz...

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Bu imaje Uno 4K NeoBootunda sağlıklı ve sorunsuz çalışıyor...

rselturk

Kayıtlı Üye
Çokluboot kullanıcı dostların dikkatine!...

Bugün rastlantı sonucu ARM işlemcili olduğunu öğrendiğim Qviart Lunix3 4K cihaz için verilen Openspa-7.3.011 imajeyi Uno 4K NeoBootuna kurdum.Tam isabet...Uno cihazı için verilmiş gibi sorunsuz bir çalışma içinde. Bende bu sonucu hemen paylaşmak istedim..Kurulumda dosya dizini içine sadece force.update dosyası ekledim.Sekiz saattir izliyorum,gayet stabil..
OpenMultiboot ve NeoBoot kullanıcı dostlara hayırlı olsun!...

orgi52

Kayıtlı Üye
selam rselturk hocam cihazım vu uno 4k se bende neoboot kurmak istiuorum multlboot mu, openmultiboot mu. neoboot mu bunlarınhangisi daha iyive stabil ve kolay

selam rselturk hocam cihazım vu uno 4k se bende neoboot kurmak istiuorum multlboot mu, openmultiboot mu. neoboot mu bunlarınhangisi daha iyive stabil ve kolay
Orgi52 dost merhaba!..Seçimleri ihtiyaçlar belirler..Bu nedenle hangisini tercih edeceğiniz artık sizin seçiminizdir.Benim size yardımım ancak kendi deneyimlerimi paylaşmaktır.Çoklu boot sistemlerinin hemen hepsini kullanmış biri olarak ancak size bunları tanıtmakla yetineceğim..
Meboot: Vuplus Uno cihazımı kullanırken (bu mips işlemcili bir cihazdır) BlackHole imaje üzerine yapılandırılan bir çokluboot sistemidir.Çalışması stabildir.Sadece kendi cihazına ait yazılımları kullanabilirsin.Ancak sadece 8 adet yazılım yükleyebilirsin.Memorist ustanın bu konuda resimli bir açıklaması vardır..Neyi,nasıl yapacağınızı gayet net görürsünüz...
Multiboot: Bu çokluboot daha gelişmiş bir sistemdir.Yine Uno cihazımda çok sık kullandığım bir çokluboot sistemidir.MeBoottan farkı ise sadece senin cihaza ait olanı değil, işlemcisi aynı olmak kaydıyla sayısı 20 yi aşan marka ve modellerin yazılımının kuruluyor olmasıdır.Benim elimde kurulmuş ve arşivlenmiş 600' yakın imaje ve backup kayıtlıdır:
Tüm Vuplus marka ve modelleri,
Tüm XTrend marka ve modelleri,
Tüm Octagon marka ve modelleri,
Tüm mutant marka ve modelleri,
Tüm GigaBlue marka ve modelleri,
Amiko-Atemio- vb. bir sürü marka ve modellerin yazılımını yüklemek mümkün.
Yalnız dikkatinizi çekmek isterim bu cihazların hepsi de MİPS işlemcili cihazlardır.ARM işlemcili bugünkü cihazlarda denemedim.

OpenMultiboot: Hem mips işlemcili hem de arm işlemcili cihazlarda kullanmak mümkündür.Ama sadece kendi cihazına ait yazılımları kullanabilirsin.Multiboottan farkı büyük ölçekli yazılımları da kullanmanıza fırsat verir.Hafızası küçük olan Uno gibi bir cihazda 200 MB üstü bir yazılımı kurmak mümkün değildi.Ama ARM işlemcili bir cihazda 500 MB.yazılım bile kullanılabilir.
NeoBoot: Özellikle ARM işlemcili cihazlar için geliştirilmiş bir çokluboot sistemidir. Aynı işlemcili ve aynı bit değerindeki cihaz yazılımlarını kullanabilirsin.ÖRNEĞİN: Tüm Vuplus cihaz yazılımları (Uno 4k-Duo2 4k-Ultimo 4k-Solo 4k-Zero 4k).
Octagon SF 4008 -Axas HD 51- Mutant HD 51-Qviart Lunix3 4k- Galaxy 4k vs.vs..

Not: ARM işlemcili olduğu halde bazı cihazların (Osmio 4k) gibi yazılımlarının kurulmadığı saptandı.Zira bu cihazlar 32 değil, 64 bit yazılım kullanıyorlar.Aynen PC yazılımları gibi düşünün.Kurulur ama bootlogo da kalır,açılmaz

Umarım sizin için yeterli bir açıklama olmuştur.Bunların kolayı,zoru yok.Sadece sabrınızı test edeceksiniz.Size kolaylıklar dilerim.Bir sorunla karşılaştığınızda da her zaman yardımcı olmaya çalışırım.Forumlar bunun için vardır...Sevgiler,saygılar...

rselturk

Kayıtlı Üye
Çokluboot kullanıcı dostlara,
Bugün Openpli-7.2 (18.10.2019) yazılımı indirirken dikkatimi çeken bir cihaz oldu. Xsarius-Revo 4K!...Biz aynı markanın Galaxy 4K cihaz yazılımlarını NeoBootta sorunsuz kullanıyorduk..Acaba bu da olur muydu?Üşenmeyip her iki cihaz yazılımını da indirip (Galaxy 4k ve Revo 4k) dosya dizinlerini karşılaştırdım.Birebir aynı olduğunu gördüm.Üstelik her iki cihaz da ARM işlemciliydi..Geriye denemesi kalıyordu..Ben de o onu yaptım.Sorunsuz bir kurulum ve işleyişi olduğunu görünce sonucu sizlerle paylaşmaya karar verdim...
NOT: Revo 4K dosya dizini içersine sadece force.update dosyası ekledim."Zip" leyip cihaza yükledim.Kullanıcı dostlara hayırlı olsun!...:)

orgi52

Kayıtlı Üye
Çokluboot kullanıcı dostlara,
Bugün Openpli-7.2 (18.10.2019) yazılımı indirirken dikkatimi çeken bir cihaz oldu. Xsarius-Revo 4K!...Biz aynı markanın Galaxy 4K cihaz yazılımlarını NeoBootta sorunsuz kullanıyorduk..Acaba bu da olur muydu?Üşenmeyip her iki cihaz yazılımını da indirip (Galaxy 4k ve Revo 4k) dosya dizinlerini karşılaştırdım.Birebir aynı olduğunu gördüm.Üstelik her iki cihaz da ARM işlemciliydi..Geriye denemesi kalıyordu..Ben de o onu yaptım.Sorunsuz bir kurulum ve işleyişi olduğunu görünce sonucu sizlerle paylaşmaya karar verdim...
NOT: Revo 4K dosya dizini içersine sadece force.update dosyası ekledim."Zip" leyip cihaza yükledim.Kullanıcı dostlara hayırlı olsun!...:)
hocam mah imaj ın üstünemi yoksa backup unüstünemi kurarsak daha stabil çalışır

rselturk

Kayıtlı Üye
Flasha kuracağınız imajenin ham imaje olmasını tercih ediniz.Ama backup üzerine de kurabilirsiniz.Ancak bu kez zorunlu eklentiler dışında eklenti yüklemeyin varsa fazla eklentileri de silin.Temel pluginlerin kalması yeterli.Çokluboot kullanımında flashtaki imaje izlemek için değil,yeni imaje kurulumlarına altyapı olarak kullanmak için vardır.Başarılar dilerim...