Softcam . key dosyasını nereye yükleyeceğim?

viewerx

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese iyi akşamlar dilerim, uzun süredir kullanmadığım vu+ duo adlı uydu cihazını kullanmaya başladım. VTI image yüklü, cccam sorunsuz çalışıyor ama softcami bir türlü çalıştıramadım. Acaba bilgisayarda olduğu gibi vPlug eklentisini mi yüklemem gerekiyor dedim ama o eklentiyi bulamadım e2 için yok sanırım. Ben de VTI cam merkezinden OScam 1.20 rev: 11377 adlı eklentiyi yükledim ama bu eklentiyi etkinleştirdiğimde cccam kapanıyor ve OScam 1.20 rev: 11377 adlı eklentinin dosyalarını bir türlü bulamıyorum ayrıca bulsam bile acaba bu eklentiyle hem cccam hem de softcam çalıştırabilirmiyim onu bile bilmiyorum. Kısacası yardımlarınıza ihtiyacım var :(

kalkan99

Yönetici
tabi yüklediğin oscamı aktif ettiğinde cccam kapanır..
oscamıda etc>tuxbox>config içerisindeki bazı dosyaları
düzenlemeniz gerekir..
c satır bilgilerinizin yazılması gibi..

yasarg

Kayıtlı Üye
Merhabalar öncelikle imanınızı uygun olan son sürüm oscam i yüklemelisiniz. O da sanırım 11711-r798 di. Ccam ve oscam aynı anda çalışmazlar.

viewerx

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ediyorum, sizlere minnettarım ve hemen söylediklerinizi uyguluyorum

Yeniden merhaba değerli ustalarım sizin sayenizde oscami çalıştırmayı başardım ama sadece cccam çalışıyor softcami ya da diğer adıyla emuyu çalıştıramadım acaba bunu nasıl yapabilirim?

kalkan99

Yönetici
oscamın versiyonları gibi sadeside var emulusuda var..
hangisini yükleme yaptın..
çalıştırmak için hangi cam paneli kullanıyorsunuz?

viewerx

Kayıtlı Üye
Ustam sanırım sadesini yüklemişim çünkü aşağıdaki resimde sadece bu dosyalar var, ben şimdi sizin daha önce bu konuda -> "https://www.vuplusdestek.com/thread...mips-arm-ipk-deb-11711.2039/page-4#post-27915" paylaştığınız "enigma2-plugin-softcams-oscam_11.711-emu-r798_IPK" adlı zip dosyasını indirdim bunu mu kurmalıyım. Çünkü şu anda yüklü olan eklentini adı şöyle "OSCam_11.711-r798" galiba bu sade olan

oscam.jpg

kalkan99

Yönetici
798 olan emulu

ben yükleme yaparken çok çaresiz kalırsam emusuz yüklerim..
yoksa bütün yüklemelerim emulu modeldir..
ayrıca sizin konu başlığı ile anlattığınız farklı konular gibi duruyor..

viewerx

Kayıtlı Üye
Evet sanırım durumumu tam olarak açıklayamadım, şimdi şöyle bir durum 2017 yılında şu an kullandığım VU+ Duo uydu cihazında hem CCCam hem de OSCam çalışıyordu yani sunucu bağlantısıyla Thor uydusunda ki History Channel HD kanalını izliyordum, diğer yani Softcam.key dosyasıyla da PowerVu, Cryptoworks, Biss ve benzeri şifrelemeyle şifrelenen şifreli kanalları izleyebiliyordum. Ama şimdi örneğin 9e uydusunda ki AFN kanallarını açamıyorum bu kanallar PowerVu şifreli kanallar ama açılmıyorlar :(

Personalize

Üst Alt